Pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Zasada ta ma również zastosowanie w przypadku mediów społecznościowych. W czasach komunikacji obrazkowej wygląd profilu ma kluczowe znaczenie w przypadku przyciągania nowych odbiorców. Szczególnie kiedy chcemy używać ich do sprzedaży naszych produktów czy usług. Zdjęcia muszą przyciągać uwagę, kolorystyka pozostawać w pamięci, a filmy wzmagać zainteresowanie. Czy da się tego dokonać bez sztabu specjalistów w tym zakresie? Budowanie spójnego i interesującego profilu w mediach społecznościowych to wieloetapowy proces. Pomocne w tej sytuacji będą aplikacje, które są łatwo dostępne i proste w obsłudze, a przy okazji odmienią wygląd profilu i prezentowane treści. Poznaj 5 wybranych przez nas.

1. Canva

W serwisie Canva projektowanie jest niezwykle proste. Tworzenie pięknych projektów do celów służbowych, edukacyjnych czy prywatnych zajmie Ci tylko kilka chwil. Nie potrzebujesz do tego doświadczenia ani skomplikowanego oprogramowania. Aplikacja proponuje wiele rodzajów szablonów grafik z dostosowanymi rozmiarami na potrzeby Instagrama czy Facebooka, które odmienią wygląd profilu. Możemy wybierać wśród szablonów wizytówek, logo, prezentacji PDF, banerów czy nawet okładki płyt. Jeżeli pokusimy się na wykupienie wersji płatnej, mamy ponadto dostęp do wielu zdjęć czy grafik. Dodatkowo możemy pracować na naszych projektach również na komputerze, a także udostępniając je swojemu zespołowi.

2. Snapseed

Snapseed to wszechstronny i profesjonalny edytor zdjęć opracowany przez Google. Można ją zainstalować na smartfonach z Androidem i iOS. Posiada 29 narzędzi i filtrów, takich jak Naprawianie, Pędzel, Struktura, HDR, Perspektywa. Obsługuje zarówno pliki JPG, jak i RAW. Możemy skorzystać zarówno z gotowych filtrów, jak i opracowywać swoje własne. Snapseed potrafi wydobyć z naszych zdjęć to, co najlepsze, a zatuszować to, co niechciane. Duży plus stanowi możliwość porównania edytowanego zdjęcia do wersji przed obróbką. Nałożone zmiany da się też bez problemu cofnąć do ostatniego efektu lub oryginału. Zdjęcie jest zapisywane dopiero po dotknięciu odpowiedniego przycisku. Podobnie łatwo z poziomu programu odbywa się udostępnianie zdjęcia za pomocą maila, na Flickrze, Facebooku czy Twitterze.

3. FilmoraGo

FilmoraGo – Free Video Editor to rozbudowana aplikacja do tworzenia filmów na urządzenia przenośne z systemem Google Android. Użytkownicy mają możliwość obróbki oraz utworzenia materiału wideo z wykorzystaniem nagrań, zdjęć czy muzyki na swoim smartfonie lub tablecie. FilmoraGo – Free Video Editor wyróżnia się intuicyjnym interfejsem użytkownika oraz specjalnymi efektami pozwalającymi ukazać prosty z pozoru amatorski klip jako bardziej profesjonalny i efektowny materiał filmowy. Możemy skorzystać z klimatycznych filtrów, specjalnych efektów do klipu, pozwala spowolnić lub przyspieszyć dane sekcje filmu; umożliwia nałożenie na obraz animowanych wiadomości; udostępnia motywy graficzne oraz ścieżki dźwiękowe. Aplikacja może się przydać do montażu wideo na potrzeby portalu YouTube (możliwy eksport do klasycznego formatu 16:9) lub Instagram (kwadratowy format 1:1). Możemy także skorzystać z szeregu precyzyjnych, typowo edytorskich narzędzi: przycinania i obracania; wstawiania tytułów i podpisów; nagrywania własnego głosu; nakładania filtrów; regulowania jasności, kontrastu, nasycenia.

4. Unfold

Podobno jest to aplikacja na punkcie, której oszalał świat Instagrama. Unfold pozwala tworzyć minimalne szablony i projekty do naszego Instastories na Instagramie. Całość wyglądem przypomina fotoksiążkę, w której sami możemy decydować, co chcemy zapisać. Unfold jest obecnie jedną z najpopularniejszych aplikacji na Instagram Stories, która pozwala tworzyć czyste i nowoczesne posty na Instastory opatrzone estetycznymi napisami. Do wyboru macie 25 minimalistycznych i eleganckich szablonów, które dodadzą świeżości każdemu profilowi na Instagramie. Jedynym ograniczeniem wersji darmowej, jest brak możliwości zmiany kolory tła oraz tekstu. Jeśli chcesz uzyskać więcej opcji układu lub zrobić czarne tło, trzeba za to niestety zapłacić dodatkowo.

5. Bannedhashtags

Każdy, kto prowadzi konto na Instagramie wie, jak duże znaczenie mają hashtagi. Ogólnie rzecz biorąc, hashtag to każdy wyraz lub fraza poprzedzone znakiem #. Dzięki temu informacje lub zdjęcia grupowane są tematycznie, a odbiorcy trafiają na odpowiednie konto. Istnieją hashtagi zakazane. Oznacza to, że jeśli ich użyjemy Instagram bardzo mocno obcina zasięgi danego posta. Jednak jeśli będziemy cały czas (nawet nieświadomie!) publikować zablokowane hashtagi w naszych postach, możemy dostać tzw. shadowbana, co finalnie kończy się niewyświetlaniem naszych treści i utratą fanów. Lista zbanowanych hashtagów zmienia się z godziny na godzinę. Pomocna w tej sytuacji będzie darmowe narzędzie https://bannedhashtags.com/, które na bieżąco weryfikuje zakazane hashtagi.

Powyższa “piątka” skutecznie odmieni Wasz profil w mediach społecznościowych i pomoże w ich codziennym prowadzeniu niemal na każdym poziomie. Pamiętajcie, że tylko najciekawsze treści budzą ciekawość i chęć śledzenia. Warto więc zatem popracować nad własnym unikalnym stylem, a mając do dyspozycji powyższe narzędzia, będzie to bardzo twórcza i przyjemna praca.

Powodzenia!

Poznaj też darmowe banki zdjęć, które zapewnią ci idealne zdjęcie na twoją stronę: https://liliannatrojanowska.pl/darmowe-banki-zdjec/