Canva zrewolucjonizowała podejście do projektowania graficznego i sprawiła, że piękny content jest dostępny dla każdego. To naprawdę cudowne narzędzie, które jest ciągle urozmaicane i unowocześniane. To również prekursor edytorów online, których teraz mamy naprawdę wiele. Poznaj kilka wybranych przeze mnie programów z kategorii “alternatywa dla Canvy”.

Crello

To program online, o którym pisałam niedawno w moim narzędziowniku. Crello zawiera wiele funkcji, które znamy z Canvy. Jednak ma ich znacznie więcej. Przede wszystkim możemy skorzystać tu z szablonów do animacji, co jest zasadniczą przewagą tego edytora. Możemy wybierać z wielu darmowych ładnych animowanych elementów, a także video i zdjęć.

Adobe Spark

Aplikacja Adobe Spark funkcjonuje na stronach internetowych oraz urządzeniach przenośnych. Oferuje szybką, prostą i bezpłatną metodę tworzenia grafiki, stron internetowych oraz historii wideo z dowolnego miejsca. Jest prostym i intuicyjnym programem. Posiada różne gotowe motywy oraz pokaźną biblioteczkę muzyki i efektów.

Snappa

To kolejny edytor online, w którym możemy stworzyć wszystkie potrzebne grafiki na potrzeby mediów społecznościowych, blogów czy banerów reklamowych. To, co wyróżnia program Snappa od innych edytorów online to przede wszystkim funkcja automatyzacji. Utworzony projekt możemy udostępnić do aplikacji Buffer. Następnie zaplanować jego publikację lub podłączyć bezpośrednio nasze konta w serwisach Facebook i Twitter.

PicMonkey

Program online do edycji zdjęć, które możemy wykorzystać do pięknych grafik, z napisami i innymi elementami. Wśród dostępnych funkcji i narzędzi tego edytora znajdziemy między innymi możliwość kadrowania obrazów, zmiany rozdzielczości zdjęć cyfrowych, obracania, wyostrzania oraz poprawiania jasności, kontrastu i jakości barw. Do poprawianych zdjęć można także dodawać teksty, obiekty i ramki oraz nakładać filtry graficzne.

DesignBold

To bardzo godna alternatywa dla Canvy, którego możliwości zmierzają nawet w kierunku PhotoShopa. W tym edytorze możesz stworzyć ponad 50 rodzajów grafik, w tym reklamy w mediach społecznościowych, prezentacje, banery, plakaty, zaproszenia i wiele innych. DesignBold jest wyposażony w ponad 4500 łatwych w użyciu funkcji i funkcjonalności, które umożliwiają każdemu tworzenie różnorodnych angażujących treści, które będą udostępniane. Ważnym jest również to, że bez problemu działają w nim polskie znaki.

Wszystkie te programy mogą znacząco urozmaicić Twój content, nadając mu indywidualny charakter. W poszukiwaniu swojego stylu i szaty graficznej warto przetestować kilka różnych narzędzi, ponieważ każde z nich daje nieco inne możliwości, w tym szablony. A więc baw się i projektuj!

Jeśli jednak chcesz wypróbować Canvę, to spróbuj stworzyć swoją Instakaruzelę: https://liliannatrojanowska.pl/instakaruzela-w-canvie-video-tutorial/