Świetnym sposobem na budowanie zaangażowania i dzielenie się wiedzą jest Instakaruzela, czyli karuzela na Instagramie.

W 10. slajdach, a tyle mamy do dyspozycji, możesz w atrakcyjny sposób graficzny przekazać wiedzę, wskazówki, czy nawet krótką opowieść. Jak się domyślasz, walutą, którą zapłacisz, jest czas. Karuzela zajmuje odbiorcę na dłużej niż jedno zdjęcie.

Oprócz tradycyjnego dodania kilku fotografii w jednym poście Instakaruzela daje Ci możliwość przekazania treści w niekonwencjonalny sposób, oszczędzając przy tym miejsce. Możesz na przykład pokazać kilka produktów w kolejnych slajdach, a nawet stworzyć historię podzieloną na części. Możesz pokazać się jako ekspert, dzieląc się wiedzą i dając wskazówki, lub zbudować historię wokół produktów.

Te 10 slajdów to jednocześnie 10 kroków zbliżających Cię do klienta. Zaangażujesz go na dłuższą chwilę, a zapadniesz w pamięć, bo trzeba przyznać, że Instakaruzele są czymś nowym i odmiennym w zdominowanym przez zdjęcia Instagramie.

Przy ich tworzeniu pamiętaj o spójności z kolorami Twojej marki, to również element rozpoznawalności.

Jeśli chcesz poznać więcej technicznych możliwości promocji Twojego biznesu w mediach społecznościowych dołącz do Klubu Kobiecej Marki Online

Jeżeli spodobała ci się Instakaruzela w Canvie i proces jej powstawania, to poznaj inne przydatne narzędzia do projektowania graficznego. Kliknij link i znajdź program graficzny dla siebie: https://liliannatrojanowska.pl/co-jesli-nie-canva/