Jak planować posty na Facebooku, Instagramie i Pinterest?

utworzone przez | Marketing

Zastanawiasz się jak planować posty na Facebooku, Instagramie i Pinterest? Przedstawiam Ci listę 7 bezpłatnych narzędzi, przy pomocy których planuję swoje działania w mediach społecznościowych. Odkryj zaplecze mojej produktywności!

Planowanie na Instagramie 

Aplikacja Planoly

Dzięki tej aplikacji planuję wygląd mojej siatki, ustawiam czas publikacji, dodaje paczki moich hashtagów i grafiki na Instastories.

Jak planować hashtagi? 

Aplikacja IQhashtags 

Przy pomocy tej aplikacji planuję strategię hashtagów i dopasowuje najlepsze opcje dla swoich postów. Więcej o tej aplikacji znajdziesz w moim filmie na YouTube, który dołączam poniżej.

Aplikacje mają płatne i bezpłatne plany taryfowe (klikając w fioletowe linki, możesz wykupić wersje płatne aplikacji w promocyjnych cenach).

 

Planowanie na Facebooku 

Creator Studio – bardzo pomocna wewnętrzna aplikacja Facebooka, w której planuje moje posty, publikuje filmy na IGTV, projektuję komunikację kampanii sprzedażowych.

 

Planowanie na Pinterest

Tailwind – szybkie i proste pinowanie. Ta aplikacja odmieniła mój Pinterest, co więcej Tailwind jest też aplikacją rekomendowaną przez Instagram do planowania postów i układania siatki.

 

Planowanie pracy i działań 

Asana – planowanie moich projektów szczególnie tych obszernych rozpisuję w programie Asana.

Be Focused – aplikacja na pulpit mojego komputera, która pozwala mi na pracę w skupieniu dzięki technice Pomodoro.

Todoist – aplikacja na pulpit do organizacji codziennej listy zadań oraz wzmacniania produktywności.

Wszystkie aplikacje, które Ci dziś podpowiadam, są bezpłatne, więc możesz śmiało od razu zacząć wykorzystywać je w swoim biznesie. Daj znać, czy któraś z nich zmieni Twoje planowanie w tym roku.

Jeśli chcesz planować posty i ich wygląd graficzny, przejdź do artykułu “Co jeśli nie Canva..”, jeśli poszukujesz bezpłatnych zdjęć do Twoich mediów społecznościowych odwiedź artykuł “13 darmowych banków zdjęć” 

Poznaj inne posty na blogu

Instakaruzela w Canvie – video tutorial

Instakaruzela w Canvie – video tutorial

Świetnym sposobem na budowanie zaangażowania i dzielenie się wiedzą jest tworzenie karuzeli na Instagramie. W 10. slajdach, a tyle mamy do dyspozycji, możesz w atrakcyjny sposób graficzny przekazać wiedzę, wskazówki, czy krótką opowieść. Jak się domyślasz, walutą jest...