Większości osób wydaje się, że możemy korzystać jedynie z postów i Insta Stories, a to nie prawda. Poznaj rodzaj treści na Instagram, które ułatwią Ci dotarcie do szerszego grona odbiorców.

Treści na Instagram w formie postów

Na początku mogliśmy dodawać tylko posty w formie zdjęć 1:1, ale od tej pory sporo się zmieniło. Teraz możemy zamieszczać nie tylko fotografie, ale też: filmy, gify, grafiki oraz tak zwane Instakaruzele, czyli grupy zdjęć lub grafik.

Dodatkowo rodzaje formatów też się rozwinęły, nie muszą już być tylko 1:1, ale mogą przyjmować układ pionowy i poziomy. Trzeba tylko pamiętać, że forma pionowy nie może przekroczyć wymiaru 4:5.

Materiały graficzne posiadają opcję tekstu. Możemy wpisać tekst na dwa tysiące dwieście znaków, a w tym możemy ująć do trzydziestu hashtagów.

Insta Stories

Sporo osób twierdzi, że Insta Stories to jedyna forma treści na Instagram, na którą zwraca uwagę. Powodem tego może być, że w przeciwieństwie do postów są dynamiczne, angażują uwagę oraz wiele się na nich dzieje. Pomagają też tworzyć relacje z odbiorcą. Za pomocą Insta Stories możesz opublikować aż do stu kafelków, mikrorelacji np. z naszej pracy lub dnia codziennego, dając klientom/ obserwującym poczucie bliskości i więzi z nami.

Reels

Reels lub inaczej Rolki to krótkie, nagrywane w układzie pionowym (w celu wypełnienia ekranu telefonu) wciągające wideo. Tym filmikom zawsze towarzyszy muzyka lub lektor. Ten format powstał w 2020 roku w odpowiedzi na rosnącą popularność TikToka. Instagram przysposobił ten format i tak powstały Rolki. Od końca 2021 roku jest ten sposób przekazywania treści dostępny już w Polsce. Jako nowość polecam, by go stosować. Niewielu twórców jeszcze się do niego przekonało, więc łatwiej przyciągnąć uwagę klienta.

Live w przekazaniu treści na Instagram

Live to, innymi słowy, spotkanie z Twoją społecznością. W trakcie przekazu Twoi obserwujący mogą komentować ją na żywo, ale nie tylko. Live możesz zapisać w formie filmu. Pamiętaj jednak, że w wypadku zapisu Swojej transmisji jako wideo komentarze osób uczestniczących w wydarzeniu nie będą potem widoczne. Do prowadzenia live’a możesz zaprosić wybranych przez Siebie gości, ale użytkownicy w trakcie live’a też mogą przesyłać Ci prośby o dołączenie do transmisji.

Przewodniki

Za pomocą ikonki Bookmark/ zakładki możesz zapisywać wybrane posty. Ta funkcja przydaje się nie tylko przy tworzeniu z nich widzianych tylko przez nas katalogów, ale też możemy je udostępniać innym osobom w formie przewodników z dodatkowymi notatkami.

Przeczytaj też “Pierwsze wrażenie na Instagramie”: (dodać link po wstawieniu artykułu)